Project: Get Now Tits

Waarom pletten als het pijnvrij kan? Borstonderzoek hoeft geen marteling te zijn. De mama-CT – Advanced Breast-CT – maakt pijnvrij, supergedetailleerd onderzoek mogelijk. Geen platgedrukte borsten meer. Het kan al en toch gebeurt het niet. We doen ons best om een betere wereld te creëren: we drinken uit kartonnen rietjes, kiezen voor scharrelkippen, en maken bewuste keuzes. Alles moet duurzamer en menselijker – en dat mag allemaal niet snel genoeg gaan. Maar als het om borstonderzoek gaat? Dan stokt de vooruitgang ineens. Eerst nog maar zeven jaar extra onderzoek, want dat zou “nodig” zijn. 

Dit is onrecht

Al zolang ik me kan herinneren, raakt onrecht mij diep. Het maakt me boos en strijdvaardig – ik wil er iets aan doen. Niet alleen voor mezelf, maar voor iedereen die ermee te maken krijgt. Vanaf je vijftigste word je opgeroepen voor een middeleeuwse bankschroef-methode. Terwijl de mama-CT al een tijd in Nederland staat, o.a. in het LUMC. Waarom weten zo weinig mensen dit? Omdat er te veel belangen en geld in het oude systeem zitten.

Terwijl er in Nederland al 10 jaar (!!!) wordt gevraagd om andere onderzoeken en protocollen, is men wederom in andere landen verder met deze onderzoeksmethoden.

Mijn missie

Ik maak een artistieke fotoserie om dit zichtbaar te maken, zodat Nederland niet langer kán wegkijken. Pijnvrij onderzoek zorgt dat meer mensen zich preventief laten testen, wat op termijn levens en tegelijkertijd kosten bespaart. Bovendien wordt het werk voor zorgpersoneel relaxter en menselijker. Als zij weten dat de patiënt geen pijn ervaart, kunnen ze met minder stress en meer rust begeleiding bieden.

Onrecht raakt me diep. Echte vrijheid betekent kunnen kiezen, niet vastzitten in een oud en pijnlijk systeem. Dus ga ik awareness creëren, aandacht vragen en doorpakken op hoog niveau.

Ik stop pas als iedere persoon zelf de keuze mag maken welke onderzoeksmethode zij/hij wenst. 

Help mee om de olievlek te starten

Ik bekostig dit project nu zelf, maar voor expositie en publiciteit heb ik hulp nodig. Elke bijdrage, klein of groot, brengt ons dichterbij een win-win-win situatie voor iedereen.

Plan nu een informatief kennismakingsgesprek

Meer lezen?

Ik schreef er eerder al 2 blogs over DEZE en DEZE.